BookAThon

Jak już wiecie rok szkolny dobiega końca, dlatego próbuję znowu wbić się w mój wakacyjny rytm czytelniczy. Nie jest to wcale takie proste, biorąc pod uwagę, że w niektóre miesiące nie przeczytałam nawet jednej książki, dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy, przeglądając Wasze blogi, natknęłam się u Marty z bloga Życie między wierszami na wzmiankę o BookAThonie. Zawsze chciałam wziąć udział w takim maratonie, ale niestety jestem mocno zakręcona i za każdym razem budziłam się w połowie jego trwania.
Tym razem zdążyłam i z wielką chęcią dołączę do eventu organizowanego przez booktuberki: Ewelinę Mierzwińską, Olgę z Wielkiego Buka oraz Anitę z Book Reviews.BookAThon trwa w dniach 21.06-28.06, czyli tydzień i przed nami 7 wyzwań. Nie sądzę, zebym zdołała podołać wszystkim, ale będę starać się jak mogę! Tak przedstawia się mój stosik, który mam zamiar przeczytać w ramach zabawy (brakuje jednej pozycji, którą w poniedziałek odbiorę z biblioteki):


1. Dokończ książkę, której nie skończyłeś.

U mnie jest to książka "POZOSTAWIENI"- TOM PERROTTA z prostego powodu - zaczęłam ją czytać w tamtym tygodniu, po czym opuściłam na rzecz jednej z książek z promocji ZNAKU i nie sądzę, żebym szybko do niej wróciła, gdyby nie to wyzwanie.

2.Przeczytaj książkę, która czeka na Ciebie już kilka lat.

W tym wypadku będzie to "SIŁA TRUCIZNY"- MARIA V. SNYDER, ponieważ kupiłam ją jakieś 2 lata temu na jednym z nadmorskich stoisk z tanią książką ogarnięta szałem zakupów, a po powrocie do domu stwierdziłam, że to jednak nie to, czego szukałam. Jednak, jak by nie patrzeć, to pozycja, która czeka na mnie najdłużej, więc postanowiłam ją tutaj umieścić.

3.Przeczytaj książkę z gatunku, po który sięgasz najrzadziej.

Z tym punktem miałam mały problem, bo czytam w sumie wszystko, ale zdecydowałam się na "ŁĄKA UMARŁYCH"- MARCIN PILIS, bo podchodzi pod rodzaj powieści czytany przeze mnie najrzadziej, czyli - powieśc historyczna. Spotkałam się z kilkoma pochlebnymi opiniami, więc mam nadzieję, że nie będzie to dla mnie droga przez mękę. ;)

4.Książka, którą wybrała dla Ciebie inna osoba.

Jest to "DRUGA SZANSA"- KATARZYNA BERENIKA MISZCZUK, którą wybrała dla mnie moja przyjaciółka, gdyż od roku czeka, żeby w końcu móc ze mną przeprowadzić dyskusję na temat tej pozycji. Panią Miszczuk po serii 'Ja, diablica.." bardzo lubię, także już nie mogę się doczekać.

5.Przeczytaj książkę i obejrzyj jej filmową adaptację.

Wstyd się przyznać, ale nie oglądałam nawet filmu, o książce nie wpominajmy. Jako iż z twórczością Kinga mi ostatnio po drodze to zdecydowałam się na "ZIELONA MILA" - STEPHEN KING, bo myślę, że zarówno książka, jak i film nie sprawią mi większych problemów (trzeba wspomnieć, że oglądam średnio jeden film na pół roku, więc wygospodarowanie czasu na obejrzenie adaptacji to dla mnie naprawdę duże wyzwanie ;) ).

6.Bestseller, którego jeszcze nie czytałaś.

W moim przypadku "DUMA I UPRZEDZENIE" - JANE AUSTEN, inaczej mówiąc - stawiam na klasykę. Gdyby liczba książek mnie przerosła, to myślę, że śmiało mogę tu zaliczyć również "Zieloną milę" z poprzedniego podpunktu.

7.Przeczytaj w czasie BookAThonu co najmniej 1500 stron.

Wychodzi nieco ponad 214 stron dziennie. W wakacje dałabym radę, teraz jest to dla mnie monstrualnie wielka liczba, natomiast będę walczyć jak lwica i mam nadzieję, że chociaż do 800 stron dam radę dobić!


Jeśli też macie zamiar brać udział w tym wydarzeniu to dajcie znać, będzie mi raźniej z wiedzą, że nie jestem sama! :)
7 komentarzy :

 1. Widzę, że bierzesz udział w tej wspaniałej akcji :) Bardzo się cieszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyzwanie trudne, ja bym chyba nie podołała połowie, bo mam teraz inne zobowiązania, ale Tobie życzę wytrwałości i sukcesu w tej akcji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej akcji, ale jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt trudna. Jednak jeszcze się zastanowię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że przyczyniłam się do Twojego udziału w bookathonie :D Powodzenia z wyzwaniami! Ja też na pewno nie podołam wszystkim (sesja...), ale chcę się sprawdzić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie spotkałam się nigdy z tymi książki, ale zacznę żałować bo fajne :D Ja na razie nie biorę udziału w takich zabawach ale powodzenia :)
  http://kochamczytack.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia ;D Same fajne książeczki widzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia, dużo ciekawych książek:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś to proszę, zostaw komentarz :)
Dla Ciebie to chwila, a dla mnie wielka motywacja do dalszego pisania!

Wiecznie Zaczytana © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka